Siedem medali dla Cieszyńskiego Kyokushin na IX Turnieju Karate Kyokushin Sari Cup

W dniu 23 września 2023 roku w Żorach odbył się IX Turniej Karate Kyokushin „SARI CUP”. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z 35 klubów reprezentujących 6 światowych organizacji Kyokushin. Barw Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin broniło ośmiu zawodników: Wiktoria Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Kamila Kozłowska i Karolina Mruszczyk.
Cieszyńscy zawodnicy zdobyli siedem medali, w tym trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy.

Złoty medal zdobyli:
Maksymilian Wojtas – w kategorii juniorów młodszych do 60kg, pierwszą walkę wygrał przed czasem skutecznymi niskimi kopnięciami. Drugą walkę rozstrzygnął okrężnym kopnięciem na głowę, a finał wygrał przy dużej przewadze decyzją sędziów. Jest to kolejny wygrany turniej przez Maksymiliana. Tym samym wywalczył sobie prawo do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 14 października we Wrocławiu.
Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 45kg. W drodze do złotego medalu musiała pokonać cztery rywalki. Pierwsze trzy pojedynki wygrała przed czasem przez skuteczne okrężne kopnięcia na głowę, natomiast finał wygrała przez waza-ri również przez okrężne kopnięcie na głowę.
Adam Szydłowski – w kategorii kadetów +40kg. Walkę w ćwierćfinale wygrał przed czasem skutecznym kopnięciem low-kick, półfinał wygrał przez okrężne kopnięcie na głowę, natomiast finał przy bardzo dużej przewadze przez wskazanie sędziów. Adam zdobył również czwarte miejsce w kata.

Srebrny medal zdobyli:
Bibianna Olszar – w kategorii juniorek +60kg,
Karolina Wachholz – w kategorii kadetek do 45kg,
Karolina Mruszczyk – w kategorii kadetek młodszych +30kg. Karolina zajęła również piąte miejsce w konkurencji kata.

Brązowy medal zdobyła Wiktoria Urbanek w kategorii otwartej seniorek. Dla Wiktorii był to pierwszy start w grupie seniorek.

Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem i opiekunem ekipy był Bogdan Kubica.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.
Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn. Dla zawodników był to pierwszy start w nowym sezonie.
Równocześnie zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie i Ustroniu.
Szczegóły na FB: facebook.com/karatecieszyn i na stronie www: karatecieszyn.pl