Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Słoneczne malowanie z pasją…czyli „Kopernik w obrotach”

W ramach uczczenia kończącego się Roku Kopernika, Skoczowskie Stowarzyszenie „Zobaczyć Marzenia” wraz z Zespołem Szkół Specjalnych w Skoczowie oraz z Ośrodkiem Leczniczo-Rehabilitacyjnym „Bucze” w Górkach wielkich zorganizowali Artystyczny Plener Integracyjny.

Plener miał miejsce 14 czerwca i „otworzyła” go wspaniała improwizacja taneczna oraz gra na dzwonkach w wykonaniu uczniów z ZSS w Skoczowie. Ponadto były stoiska z malowaniem kamieni i odlewów gipsowych, z biżuterią, stoiska z farbowaniem włosów i zaplataniem kolorowych warkoczyków, ścieżka sensoryczna, przeciąganie na linie, gra terenowa i inne ciekawe atrakcje sportowe. Bardzo ciekawym akcentem były również stoiska „naturalne”, gdzie uczestnicy mieli okazje zapoznać się ze sztuką robienia zdrowych ekologicznych herbatek oraz komponowania bukietów z suszu. Podczas pleneru wykorzystano różne techniki plastyczne (pastela sucha, tłusta, akryl, ołówek, kredki). Uczestnicy mieli do dyspozycji sztalugi i inne niezbędne akcesoria. Były również pokazy sprzętu ratowniczego w wykonaniu strażaków z OSP w Górkach Małych. Wszystko to odbywało się
pod czujnym i kreatywnym okiem instruktorów, nauczycieli i opiekunów. Okrasą imprezy był pyszny poczęstunek i piękna, słoneczna pogoda.

W Plenerze uczestniczyli również przedstawiciele pionu medycznego i kierowniczego Śląskiego Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji
w Ustroniu oraz Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego” Bucze”, harcerze z 25 drużyny harcerskiej „Watra” z Brennej, druhowie OSP w Górkach Wielkich, goście z Dom Zielin Przytulia z Brennej.

Plener artystyczny jest wydarzeniem otwierającym się na potrzebę integracji w lokalnym środowisku. Każdy człowiek, w tym z niepełnosprawnością chce czuć się akceptowany, jak równiez mieć poczucie, że jego działanie i wytwory mogą wzbudzić podziw, zainteresowanie, wywołać emocje, czy stać się użytecznym przedmiotem.

Dla osób z niepełnosprawnością ekspresja artystyczna stanowi wspaniałą możliwość zaprezentowania siebie w różnoraki sposób, a także pokazania swoich możliwości, niedostrzeganych przez otoczenie lub też skrywanych przez same osoby niepełnosprawne. Wydarzenia takie jak Plener są bardzo ważne i potrzebne w naszej przestrzeni społecznej, ponieważ umożliwiają ze środowiskiem w przyjaznej atmosferze, jak i rozwijanie naturalnej ekspresji twórczej w spontaniczny sposób.   

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za organizacje, udział oraz wspaniałą zabawę!!!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.