Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Stalmach w podróży – Szwajcaria, Francja, Monaco

Trzy kraje, trzy hotele, dziesięć atrakcji do zwiedzania i ponad cztery tysiące przemierzonych kilometrów w ciągu siedmiu dni wspólnego podróżowania czterdziestu czterech uczniów z siedmiu klas wraz z czterema nauczycielkami, dwoma kierowcami i jednym pilotem. Tak w liczbach można by podsumować tę niezwykłą wyprawę Liceum Ogólnokształcącego im. P. Stalmacha w Wiśle.

Nie sposób jednak nie wspomnieć o bogatym i zróżnicowanym programie, który obejmował: Rheinfall (największy wodospad w Europie), Berno (umowną stolicę Szwajcarii), Cailler (fabrykę czekolady), Genewę ze słynną fontanną i Jeziorem Genewskim, Chamonix i wjazd kolejką pod szczyt Mont Blanc, przejazd urokliwym kanionem rzeki Verdon, wizytę w Saint-Tropez ze słynnym posterunkiem, Niceę z pięknym portem, festiwalowe Cannes z czerwonym dywanem, rejs na jedną z Wysp Leryńskich, Monaco z Muzeum Oceanograficznym oraz Monte Carlo z luksusowym kasynem, hotelem de Paris, kawiarnią i najdroższymi samochodami. Zarówno zapierające dech w piersiach widoki szwajcarskie, jak i francuskiego Lazurowego Wybrzeża oraz przepych Monaco pozostaną na długo w naszej pamięci.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.