Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Sukces miniprzedsiębiorstwa z ZSGH w Wiśle

W dniach 4-5 czerwca 2019 roku w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie 20 najlepszych miniprzedsiębiorstw, wybranych spośród prawie 300 założonych przez uczniów w roku szkolnym 2018/2019, zmierzyło się w finale konkursu.

Podczas finału uczniowie prezentowali swoje produkty i usługi, a także mieli możliwość ich sprzedaży członkom komisji i zwiedzającym. Przedsiębiorstwo prowadzone przez uczennice Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle w ramach projektu Erasmus+ „Uczymy się prowadzić firmę w Europie” znalazło się w czołówce najlepszych miniprzedsiębiorstw w Polsce, a dziewczyny – Daria Janota, Kinga Dobosz, Joanna Zielina i Kinga Duława – otrzymały tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik 2019”.

Uczennice pierwszego dnia konkursu przygotowywały swoje stoisko sprzedażowe, ćwiczyły techniki sprzedaży, prowadziły rozmowy biznesowe z Komisją Konkursową. Drugiego dnia  miały możliwość zaprezentowania swoich technik sprzedaży w praktyce obsługując członków komisji i osoby odwiedzające ministerstwo. Miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed panią minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz, która odwiedziła nasze stoisko i długo rozmawiała z dziewczynami na temat ich pomysłu biznesowego. Pani minister wzięła również udział w loterii przygotowanej przez nasze uczennice. Pod koniec drugiego dnia konkursu dziewczyny przedstawiły prezentację multimedialną, podczas której dokonały podsumowania działalności swojego miniprzedsiębiorstwa. Zaprezentowały swoje osiągnięcia, wynik finansowy oraz wysoką stopę zwrotu z kapitału własnego. Wskazały również na zyski pozafinansowe, czyli podniesienie kompetencji interpersonalnych oraz rozwój umiejętności pracy w zespole, często pod presją czasu.

Młodych przedsiębiorców oceniała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli biznesu (Citi Handlowy, FedEx, HSBC Bank Polska, Manpower, MetLife, Pramerica, Union Investment) oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Konkurs realizowany jest w partnerstwie z Citi Foundation. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 

Opiekunem projektu uczennic była pani Agata Gołąb – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.