Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Turniej “Walentynki CUP 2020″ im. Katarzyny Moskały – wyłonił zwycięzców!

Piłka to moje serce!

Druga edycja turnieju halowej piłki nożnej odbyła się 12 lutego (środa) w hali SP w Pogórzu.

Wróciły wspomnienia, kiedy to “Wisełki” 10 lat wstecz walczyły na parkiecie w Pogórzu w I lidze futsalu kobiet. Praca nie poszła jednak na marne – owocem tych trudnych początków jest właśnie “WALENTYNKOWY PUCHAR” w piłce halowej dziewcząt, którego patronem została wychowanka KKS “Wisły” Skoczów, Katarzyna Moskała – reprezentantka Polski w tej dyscyplinie.

Zaproszenie do turnieju otrzymało ok. 30 szkół z czterech powiatów – cieszyńskiego, bielskiego, pszczyńskiego i mikołowskiego. 12 zespołów zgłosiło akces do gry. Wyłoniono 8 drużyn. Ostatecznie na parkiecie stawiło się 6. Honorowy patronat nad turniejem objęli: burmistrz Skoczowa – Mirosław Sitko, starosta cieszyński – Mieczysław Szczurek, rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu – Andrzej Zduniak. Wydział Nauk Społecznych WSB w Skoczowie zafundował nagrody w postaci – pucharów, statuetek i medali.

Krótkim słowem wstępnym turniej otwarli: pani wicestarosta – Janina Żagan, pan burmistrz Skoczowa – Mirosław Sitko, pan przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa – Rajmund Dedio oraz list rektora WSB odczytała pani dziekan Wydziału NS w Skoczowie – Joanna Hadyk. Zawody obserwowali zaproszeni goście, działacze sportowi, trenerzy, rodzice jaki i koleżanki i koledzy zawodniczek.

Przez sześć godzin reprezentacje szkół średnich walczyły ze sobą na parkiecie by rozegrać mecze każdy z każdym. Swój debiut i to całkiem niezły zaliczyły dziewczęta z Pielgrzymowic. Odnotować należy, że nasze klubowe zawodniczki grały we wszystkich reprezentacjach szkół jako uczennice, poza LO w Wiśle. Natomiast pozostałe, których szkoły nie przystąpiły do turnieju zagrały w barwach KKS “Wisła” Skoczów. Sądzimy, że za rok skoczowskie liceum wystawi silną drużynę, gdyż od września uruchamia klasę sportową o profilu piłka nożna. Na dzień dzisiejszy, ok 10 ośmioklasistek wyraża już chęć kształcenia się tam. My jako klub jesteśmy życiowo zainteresowani rozwojem tak profilowanej klasy w szkole średniej na miejscu w Skoczowie. Zachęcamy więc, zarówno dziewczyny jak i chłopców do podjęcia dalszej nauki w murach tej szkoły.

Tabela końcowa:

(miejsce)                                                 (punkty)           (bramki zdobyte – stracone)
1. LO im. P.Stalmacha Wisła                        15                                  18-1
2. KKS “Wisła” Skoczów                             12                                   21-8
3. ZSEG im. MZC Cieszyn                           7                                    9-10
4. ZST im. płk G.Langera                            4                                    6-12
5. LO im. JP II Pawłowice                            2                                    2-8
6. UKS RIO Pielgrzymowice                         2                                   5-22

Nagrodami indywidualnymi uhonorowane zostały:

- najlepsza piłkarka – Dżesika Adamek (ZSEG Cieszyn)
- najlepsza bramkarka – Weronika Salamon (UKS RIO Pielgrzymowice)
- najskuteczniejsza zawodniczka (11 trafień) – Aleksandra Karkoszka (KKS “Wisła” Skoczów)

Trofea zwyciężczyniom wręczyły przedstawicielki płci pięknej: Joanna Duda-Michalak – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Skoczowa, Joanna Hadyk – dziekan WNS WSB w Skoczowie i Sonia Gustowska – trener koordynator KKS “Wisła” Skoczów.

“Walentynkowy Puchar” wsparli lokalni przedsiębiorcy, wśród których wymienić należy: Firmę SOBIK, Firmę ANFA – fundatorów słodkiego poczęstunku dla zawodniczek; Agencję Reklamową GRAPHIC DESIGN – za oprawę graficzną turnieju.

Na zakończenie prezes klubu – Andrzej Fajer, zaprosił piłkarki ponownie za rok w lutym, na 3 edycję pucharu, oświadczając jednocześnie, że formuła zawodów rozszerzona zostanie równolegle o drużyny męskie, dla tych szkół, które wystawią jako pierwsze zespoły żeńskie.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.