Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Uczniowie Plastyka malują Gdańsk!

W dniach 5 – 11.05.2024 Klasa 4 Niepublicznego Uniwersyteckiego Liceum Sztuk Plastycznych w Cieszynie była na plenerze malarskim w Gdańsku. Młodzież przez kilka dni malowała krajobrazy morskie, architekturę Gdańska i inspirowała się magicznym klimatem Trójmiasta.

Oprócz malowania i utrwalania rzeczywistości na płótnach młodzież odwiedziła pobliskie miejscowości jak Sopot i odwiedziła kilka Galerii gdzie mogła zobaczyć twórczość mistrzów.

W Sopocie byliśmy w Państwowej Galerii Sztuki, gdzie aktualnie można było zobaczyć wystawę Hasior Rycharski, natomiast w Gdańsku odwiedziliśmy Akademię Sztuk Pięknych i wystawę HOKUSAI z pięknymi pracami japońskiego malarza i twórcy barwnych drzeworytów. Na zakończenie odwiedziliśmy Ratusz Głównego Miasta Gdańsk, gdzie aktualnie wisiały prace polskiej malarski Olgi Boznańskiej.

Czas spędzony na plenerze był pełen pracy, ale także nauki, poznawania nowych miejsc oraz galerii sztuki. We wrześniu prace z pleneru będą prezentowane w Cieszynie. Szczegóły dotyczące wystawy i wernisażu ukażą się początkiem września.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.