Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Umowa patronacka pomiędzy SOiZ i firmą ZREMBUD podpisana

29 stycznia 2019 roku w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie została podpisana pierwsza umowa patronacka. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe ZREMBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie objęło opieką i patronatem klasy SOiZ kształcące w zawodzie technik logistyk. Strony umowy reprezentowali dyrektor szkoły  Barbara Glet i prezes firmy ZREMBUD Tomasz Kunc.

Głównym celem nawiązanej współpracy szkoła-pracodawca stało się podnoszenie jakości i efektywności dualnego kształcenia zawodowego techników logistyków oraz kształtowanie kompetencji i umiejętności uczniów SOiZ. Są one niezbędne do udanego startu zawodowego. Obie strony umowy zaplanowały szereg wspólnych inicjatyw, w tym m.in. możliwość odbywania staży i praktyk zawodowych w firmie ZREMBUD, organizowanie wycieczek branżowych i szkoleń młodzieży z obsługi magazynowych programów komputerowych.

Dla uczniów oznacza to naukę na jeszcze wyższym poziomie, nowe konkursy i praktyczne wyzwania, a w przyszłości większe szanse na zdobycie ciekawej pracy. Dla nauczycieli - wsparcie merytoryczne w realizacji programów nauczania z przedmiotów logistycznych i odświeżenie warsztatu pracy o innowacyjne, biznesowe metody.

Podpisaniu umowy patronackiej towarzyszyła prelekcja Tomasza Kunca – prezesa firmy ZREMBUD na temat regałów magazynowych i ich zastosowania. Największe zaciekawienie młodych logistyków wzbudziła multimedialna prezentacja innowacyjnego, automatycznego regału szufladkowego, który jest autorskim rozwiązaniem opatentowanym przez Tomasza Kunca. Uczniowie poznali najważniejsze zalety regałów szufladkowych i ich przewagę nad stosowanymi do tej pory rozwiązaniami. Opatentowane innowacyjne rozwiązania dotyczące regałów są szansą na efektywne wykorzystanie powierzchni składowania do powierzchni dróg transportowych, pozwalają na szybkie obsługiwanie każdej jednostki ładunkowej, nie wymagają montażu szyn prowadzących i zmniejszają koszty magazynowania.

Cieszymy się, że umowa patronacka przypieczętowała trwającą już od lat współpracę SOiZ z firmą ZREMBUD. Wierzymy, że zaowocuje ona cennymi dla szkoły i jej uczniów oraz rynku pracy i pracodawców przedsięwzięciami edukacyjno-logistycznymi.

 Monika Żerańska nauczyciel przedmiotów zawodowych w SOiZ

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.