X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków w ZSB Cieszyn!

W dniu 26 września 2017 w Zespole Szkół Budowlanych w Cieszynie odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, Katolickiego Gimnazjum w Cieszynie, Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, Szkoły Podstawowej im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie, Zespołu Placówek Szkolno-Rewalidacyjno-Wychowawczych w Cieszynie, Szkoły Podstawowej w Kaczycach, Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, Zespół Szkół w Pruchnej, Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle.

W tym roku konkurs objęty był honorowym patronatem Jej Magnificencji Rektor prof. nadzwyczajnej doktor Zdzisławy Dacko-Pikiewicz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz honorowym patronatem Wydziału Zamiejscowego Wyższej szkoły Biznesu w Cieszynie, który reprezentowała dziekan Regina Bogaczyk.

Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie reprezentowała pani Beata Lebioda.

Najpierw Chór Kameralny ZSB wykonał „Odę do radości”, czyli hymn Unii Europejskiej. Następnie wszystkich zebranych przywitał pan dyrektor ZSB Adam Wojaczek.

Potem uczniowie rozwiązali test, który sprawdził ich wiedzę związaną z gramatyką, słownictwem i podstawowymi wiadomościami z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii.

Pierwsze miejsce zajęła Maria Franek z Katolickiego Gimnazjum, II miejsce zajął Maksymilian Bacza z GTE, III miejsce zajęła Julia Furgał z SP nr 8 w Skoczowie. Wyróżnienie otrzymali Maciej Budziński ze SP z Kaczyc oraz Beniamin Wąsik z Katolickiego Gimnazjum.

Po zakończonym teście, odbyły się krótkie warsztaty liternictwa, które poprowadziły uczennice z klasy o profilu technik renowacji elementów architektury.

Organizatorem konkursu jest Joanna Lazar – Chmielowska, nauczycielka języka angielskiego ZSB w Cieszynie.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją