Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Zdalne nauczanie w wiślańskim Liceum

Choć szkolne korytarze wiślańskiego "Stalmacha" świecą pustkami, dla uczniów i nauczycieli tryb zdalny to okres wytężonej pracy. Daje on jednocześnie możliwość korzystania w ramach lekcji online z różnych ciekawych form, które realizowaliśmy w minionych miesiącach.

Klasy ratownicze, objęte patronatem Wydziału Nauk o Zdrowiu ATH w Bielsku-Białej, wzięły udział w 21. Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki, oglądając przygotowane przez organizatorów filmy. W ramach wiedzy o mediach współczesnych, uczniowie klas humanistycznych dzielili się swoimi pasjami czytelniczymi, do czego zachęcili także nauczycieli. Młodzież jednej z klas realizowała projekt w języku angielskim na temat ekologii i ochrony środowiska, a dwóch uczniów, wraz z opiekunami, uczestniczy w projekcie edukacyjnym na platformie e-Twinning, współpracując z młodzieżą z 17 szkół w Polsce. Z kolei lekcje wychowawcze nauczyciele urozmaicają ciekawymi prelekcjami, stąd też uczniowie mieli okazję spotkać się online z radcą prawnym oraz z pracownikami naukowymi Akademii WSB.

Szczególnym osiągnięciem mogą pochwalić się nasze dwie uczennice, które otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w nauce, zaś dwie kolejne zostały wyróżnione w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wiśle. Natomiast koszykarki z Klasy Mistrzostwa Sportowego, wraz z klubowymi koleżankami, rozgrywają regularne mecze ligowe. Dziewczęta wzięły także udział w akcji Kilometry dla WOŚP. Ponadto na szkolnym FB rozpoczęliśmy prezentację zdolności i pasji uczniów pt. „Talenty Stalmacha”.

Pomimo wielu działań w formie zdalnej, mamy nadzieję, że dane nam będzie znowu spotkać się w szkolnych murach.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.