Znakomity start Cieszyńskiego Kyokushin na Turnieju w Będzinie

Znakomicie rozpoczęli rok zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając osiem medali na VI Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się 27 stycznia 2024 roku w Będzinie. W Turnieju wzięło udział około 250 zawodników reprezentujących 24 kluby z całej Polski. Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Jan Malina, Karolina Wachholz, Julian Wilde i Maja Sławecka. Cieszyński Klub zdobył trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale.

Złoty medal w kumite zdobyli:
Lena Santarius – w kategorii młodziczek do 45kg.Wszystkie walki wygrała przez nokaut.
Maksymilian Wojtas – w kategorii juniorów młodszych do 60kg. Półfinał wygrał przez wskazanie sędziów przy bardzo dużej przewadze, finał wygrał przez nokaut.
Adam Szydłowski – w kategorii młodzików do 50kg. Półfinał i finał wygrany przez wskazanie sędziów.

Srebrny medal w kumite zdobyła:
Maja Sławecka – w kategorii kadetek do 30 kg. Dla Mai był to debiut.

Brązowe medale w kumite zdobyli:
Bibianna Olszar – w kategorii juniorek +60kg.
Jan Malina – w kategorii kadetów do 35 kg.
Julian Wilde – w kategorii kadetów młodszych do 25 kg.

Dodatkowo w konkurencji kata srebrny medal zdobył Adam Szydłowski.

Organizatorem Turnieju był Zagłębiowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Artura Srokę. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica a opiekunem Katarzyna Szydłowska.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrej postawy w walkach a medalistom osiągniętych rezultatów. Jak zawsze dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.

Start zawodników Klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna, Elektrometalu Cieszyn oraz Wojtyka Sprzęt Rehabilitacyjny.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby na nasze treningi w Cieszynie.