Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Zwycięski konkurs dla reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 5

22 marca  w Liceum Ogólnokształcącym im. Pawła Stalmacha w Wiśle odbył się X Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej współorganizowany przez Stowarzyszenie Omnibus. Konkurs ten objęli honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Jan Olbrycht oraz Starosta Powiatu Cieszynskiego Pan Mieczysław Szczurek. W konkursie startowali uczniowie szkół powiatu cieszyńskiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się między innymi znajomością traktatów unijnych, instytucji Unii Europejskiej, najważniejszych polityków Unii, a także znajomością Eurolandu i Strefy Schengen. Konkurs nie należał do łatwych. Miło nam poinformować, że w gronie zwycięzców znalazło się 2 uczniów SP 5 w Cieszynie: II miejsce wywalczyła Iga Szczepańska z klasy 3a gimnazjalnej, a III miejsce zajął Grzegorz Łaszcz z klasy 3b gimnazjalnej. W przygotowaniach do konkursu pomogła Pani Ludmiła Sanetra-Badura.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-27 20:43:57
mstudnicki: Widzę, że kampania wyborcza w pełni To ten pan, który miga się od swoich obowiązków (poniżej pokrętne wyjaśnienia w sprawie niegłosowania nad tzw. 'ACTA 2' : „Strasburg. Wyjaśniam: W/s praw autorskich: chcieliśmy głosować i odrzucić art 13 ale większość Parlamentu się nie zgodziła i głosowano całość tekstu. Ostatecznie, ponieważ miałem poważne wątpliwości, nie wziąłem udziału w końcowym głosowaniu” Ma głosować za lub przeciw.. nie liczy się, co politycy plotą po głosowaniu, tylko jak głosują. 22 marca 2019r. na koncie Facebook PO przeczytać można: "Nie dla cenzurowania treści w internecie! #Acta2 nie może być przyjęte! Ten artykuł musi zostać wycofany!" https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/photos/a.135192188739/10156473563388740/?type=3&theater Następnie większość jego kolegów partyjnych poparła projekt a Marek Plura tłumaczył później, że zagłosował tak.. "przez pomyłkę". Skoro takie "kuku" robią nam podczas kampanii, to nie obrażajmy się na nich, ale też nie liczmy, że będą bardziej obywatelscy, jak do sutego korytka wrócą. Mają nas za idiotów i mieć będą. Pan Jan zapewne wie, że ludzie są coraz bardziej świadomi i sprawdzają, jak ich "przedstawiciele" głosują, więc prowadząc kampanię odstąpił od wykonywania obowiązków.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.