Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Dziewięć medali dla Cieszyńskiego Kyokushin

Zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli dziewięć medali na III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w sobotę 15 lutego w Będzinie.
Pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe krążki dały podopiecznym Bogdana Kubicy czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dwa złote medale - w kata i kumite - zdobył Cezary Loska, rywalizujący w kategorii kadetów. W kata był najlepszy zarówno w eliminacjach jak i w finale. W jego kategorii startowało osiemnastu zawodników. W kumite w kategorii do 30 kg pierwszą walkę wygrał przez wskazanie sędziów, drugą przed czasem przez ippon, a finał przez wazari.

Kolejny doskonały występ zanotowały kadetki w kategorii do 40 kg. Pokonały one wszystkie swoje rywalki, zdominowały swoją kategorię i wywalczyły złoty, srebrny i brązowy medal.
Złoty medal zdobyła Ewelina Jordan, która pierwszą walkę wygrała przez wskazanie, drugą przez wazari, trzecią przed czasem przez ippon i w finale pokonała swoją koleżankę klubową Anielę Robosz przez wskazanie. Aniela aby wejść do finału wygrała trzy walki, wszystkie przez wazari. Z kolei Pola Robosz wywalczyła brązowy medal, wygrywając swoją walkę ćwierćfinałową. W półfinale musiała uznać wyższość... swojej siostry.
Do strefy medalowej nie udało się przebić czwartej zawodniczce CKKK, rywalizującej w tej kategorii. Warto przy tym wspomnieć, że dla Zuzanny Worek, bo o niej mowa, był to debiut.

Kolejny złoty medal dla cieszyńskiej drużyny zdobył Paweł Wojacki. W ćwierćfinale kategorii do 60 kg juniorów młodszych znokautował kolanem swojego rywala, w półfinale wygrał przez wazari stosując ponownie technikę kolanem, a w finale, mając od początku starcia zdecydowaną przewagę pokonał swojego rywala przez wskazanie sędziów.

Piąty złoty krążek dołożył Adam Szydłowski z ustrońskiej sekcji CKKK. W kategorii kadetów mlodszych do 30 kg wygrał trzy walki (w tym finałową) przed czasem przez ippon, a jedną przez decyzję sędziów.

Pozostałe medale zdobyli srebrny - Igor Wojacki w kategorii juniorów do 75 kg (w półfinale znokautował swojego rywala przez lowkick, natomiast w finale uległ po wyrównanej walce aktualnemu wicemistrzowi Europy) oraz brązowy Hubert Kizimiszyn w kategorii kadetów do 40 kg. Hubert pewnie wygrał swoją walkę eliminacyjną, ale w półfinale popełnił błąd, który kosztował go udział w finale.

Sędziami z ramienia klubu byli: Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny, a kierownikami ekipy: Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.

Gratuluję zawodnikom osiągniętych rezultatów i jak zawsze dziękuję rodzicom za pomoc i wsparcie. Myślę, że jest to dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem – Bogdan Kubica prezes klubu.

Start klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna.

Zapraszamy na nasze treningi dzieci, młodzież i dorosłych: w Cieszynie - sala gimnastyczna SP4 -wtorki i piątki o godz. 17:30, w Ustroniu - mała sala gimnastyczna SP2 - w środy godz:17:30.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-22 09:00:31
wyśmienity cwaniaczek: najlepsze to są te stare dziadki z rękami w przód i zaciśniętymi pięściami :):):) kaj mocie chopy kijki i narty ::):):)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.