Eugeniusz Hyski odznaczony

W sobotę, 2 grudnia 2017 r., w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce" obchodzonych corocznie w dniach 22-26 listopada zorganizowana przez Radę Rejonową Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku – Białej.

W trakcie uroczystości z rąk prezesa Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku – Białej, Bogdana Ogrockiego, najwyższe odznaczenie organizacyjne, które przyznawane jest za wybitne zasługi w rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK odebrał Eugeniusz Hyski, prezes Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miasta w Skoczowie. O randze tego wyróżnienia niech świadczy fakt, że w ciągu roku w całej Polsce przyznawane jest ich tylko około 80.

Akademię dla krwiodawców zaszczycili swoją obecnością: członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Katarzyna ADAMIEC, sekretarz Miasta Czechowice-Dziedzice, Marek GAZDA, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, ks. Robert KASPROWSKI, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, bryg. Zbigniew MIZERA, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach - Stanisław DYLĄG oraz kierownik Oddziału Terenowego RCKiK w Bielsku-Białej, Gabriela GOROL, Alina MACHER z Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, przewodniczący ZZ KADRA przy PG SILESIA w Czechowicach-Dziedzicach, Tomasz SZPYRKA  a także gospodarz obiektu, prezes OSP "Czechowice", dh Krzysztof SZARY.

Akademię uświetnił wspaniały występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach dedykowany w całości honorowym krwiodawcom

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją