Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nadzieja ma żółty kolor

W ramach „Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża”, obchodzonego w całym kraju, koło PCK, działające w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie, przygotowało apel na temat wolontariatu „Warto pomagać!”. Młodzi aktorzy, pod opieką pani Aleksandry Pary, przybliżyli nam postać Henrego Dunanta – ojca idei Czerwonego Krzyża oraz historię powstania tej najstarszej organizacji humanitarnej w Polsce.

W różnorodnych scenkach uczniowie pokazali, dlaczego warto pomagać i w jaki sposób robić to skutecznie, nie raniąc uczuć potrzebujących. Wyczerpująco przekazali też wiedzę na temat wolontariatu oraz akcji „Pola Nadziei”, w którą społeczność naszej szkoły włącza się już od dawna.

Na zakończenie został poruszony temat opieki paliatywnej i hospicyjnej. Podczas apelu gościliśmy bowiem panią Wiolettę Staniek – prezes Stowarzyszenia „Hospicjum Otwarte Drzwi”, które nasza „Trójka” trzeci rok wspiera finansowo poprzez organizację różnorodnych akcji na terenie szkoły. Pani prezes zachęciła uczniów do podjęcia pracy wolontariusza akcyjnego i czynnego włączenia się w opiekę nad podopiecznymi skoczowskiego hospicjum.

Radością napawa fakt, że spośród ubranej w tym dniu na żółto widowni kilkanaście osób zostało pochwalonych przez panią dyrektor Małgorzatę Jasionowicz, która oficjalnie podziękowała uczennicom za działalność wolontaryjną w szkole. Grono uczniów zabrało do domu podobrazia malarskie. Na nich powstaną wspaniałe dzieła, które będą zdobić ściany hospicjum w Skoczowie…

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.