Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Pożegnanie z podstawówką na łonie natury

W dniu 12 czerwca 2019 r Klasa Gimnazjalna S.P. Nr 5, pod opieką Aleksandry Juroszek i Kamili Pastuszki, na koniec roku szkolnego, rozstając się ze szkołą podstawową, udała się na ścieżkę przyrodniczą.
Wycieczkę prowadził przedstawiciel PTTK – przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody Jan Machała. Była to kolejna- czwarta wspólna wyprawa na obiekty przyrodnicze w bieżącym roku szkolnym. Tym razem obiektem zainteresowania była ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Do Zródła Borgońka”. w miejscowości Hażlach. Na zakończenie wycieczki w miejscu biwakowym Nadleśnictwa Ustroń na grilu piekliśmy kiełbaski. W tradycyjnym konkursie wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej organizowanym podczas takich wycieczek po raz kolejny zwyciężyła Marlena GACH. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Euroregion Olza oraz Nadleśnictwo Ustroń a zwyciężczynię dodatkowo wyróżniono dyplomem. Zwieńczeniem wycieczki i całego sezonu było wręczenie trzem uczniom: Marlenie Gach, Patrycji Zaleskiej oraz Grzegorzowi Franek, Złotych Odznak PTTK – Tropiciel Przyrody. Również wychowawczyni klasy Aleksandra Juroszek odebrała z rąk przewodniczącego brązową odznakę - Turysta Przyrodnik PTTK.
-Myślę że przez cztery lata, jakie prowadziłem wycieczki przyrodniczo-krajoznawcze, organizowałem konkursy i prelekcje z tą grupą szkolną, dały one satysfakcje choćby niektórym uczniom. Dziękuję również za zaangazowanie, dobrą organizację i współpracę wychowawczyni klasy Aleksandrze Juroszek.

Jan Machała

Przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody i Krajoznawstwa
PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.