Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

FOTOMAJ w Międzyświeciu

            Kończy się maj uznawany  powszechnie za najpiękniejszy  miesiąc w roku. Staropolska nazwa tego miesiąca brzmiała „trawień”. Obecna nazwa wywodzi się od bogini Mai, matki Boga Merkurego. Stara legenda głosi, że w tym urokliwym miesiącu Bóg stworzył świat. Nic dziwnego - w maju przyroda rozkwita na dobre po szarym okresie przedwiośnia. W maju wszystko dookoła ożywa na nowo i zaskakuje codziennie całą paletą barw  i zapachów. Łąki zmieniają swoje kolory zaś na polach soczystą zielenią odznaczają się oziminy. Szczególnie wzrok przykuwają rzepakowe pola, a okres matur zwiastują kwitnące kasztany.

           W tym odmiennym roku, uwięzieni we własnych domach, nie zawsze mamy okazję dostrzeżenia piękna rozkwitającej dookoła przyrody.  W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny Fotomaj 2020. Celem było podzielenie się na szkolnym profilu spojrzeniem na roślinność charakterystyczną dla tego miesiąca, w połączeniu z aranżacją ogrodów i urokami upraw polowych. Nic dziwnego, że  konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, ponieważ nasi uczniowie to przyszli architekci krajobrazu, rolnicy i żywieniowcy, którzy potrafią dostrzec piękno otaczającego świata.  Nadesłano niespełna osiemdziesiąt prac, których znaczna część wykorzystana została przez naszego ucznia z zawodu technik rolnik  do utworzenia prezentacji multimedialnej.  Prezentację razem z wyróżnionymi pracami załączamy do artykułu.

Link do prezentacji zawierającej kilkadziesiąt zdjęć naszych uczniów: https://www.youtube.com/watch?v=PKo1ojMWmIc&fbclid=IwAR29HCs10L4lTbkEmAD4c5MBopRQ111Q-g-pl6AAk2E7R-wH0Yzcpy4DXy4

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.