Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

XX Pandemiczny Tydzień Ekologiczny w Międzyświeciu

   Od dwudziestu już lat w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu wdrażamy program skoncentrowanej edukacji ekologicznej pod hasłem „Tydzień Ekologiczny”. W roku bieżącym, chociaż naznaczonym pandemią, postanowiliśmy również nie odpuszczać i zorganizowaliśmy w naszej szkole jubileuszowy, wirtualny Tydzień Ekologiczny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda edukacja jest skuteczna jeżeli ma wymiar praktyczny jednak wprowadzone obostrzenia nie pozwalały na wyjazdy, szkolenia, prelekcje, happeningi czy warsztaty ekologiczne.

       W odmiennym niż zazwyczaj Tygodniu Ekologicznym postanowiliśmy każdy dzień poświecić innej tematyce związanej z ochroną środowiska. I tak kolejno hasła dni tygodnia brzmiały: WODA, POWIETRZE, ZWIERZĘTA, ZIEMIA I CZŁOWIEK. Punktem kulminacyjnym był czwartek – Dzień Ziemi, ustanowiony jako święto międzynarodowe już w 1971 roku. Wówczas Sekretarz Generalny ONZ podpisał proklamację, w której wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi. W pozostałych dniach, drogą multimedialną, zwracaliśmy szczególną uwagę naszych uczniów na zanieczyszczenia wody, powietrza, wymieranie gatunków zgodnie z tematem dnia.  Człowiek nieumiejętnie korzystając z zasobów przyrody, przyczynia się do dewastacji środowiska naturalnego. Ponadto zorganizowano trzy konkursy ekologiczne pod hasłem: EKOLOGO, EKOPOMYSŁ i EKOPRZEPIS. Niektóre z nadesłanych prac załączamy do artykułu. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do większej świadomości ekologicznej naszych uczniów i aktywnego włączania się do działań proekologicznych dla lepszego życia wszystkich ludzi. Bo przecież niewiele trzeba. Wystarczy segregować śmieci, oszczędzać wodę, gromadzić deszczówkę, kupować środki czystości przyjazne środowisku, nie palić śmieci, korzystać z niekonwencjonalnych źródeł energii i jeszcze wiele innych proekologicznych zachowań, by żyć w zdrowym i przyjaznym środowisku.

 Zesół d/s Promocji Szkoły

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.